Get Adobe Flash player

Mint minden éven, így idén is elérkezett a várva várt december, melyben görögkatolikus egyházunk több ünnepet is megül.

Ilyen ünnep Szent Miklós ünnepe, mely gyerekek-felnőttek körében igen nagy népszerűségnek örvend. Mi különbözteti meg az egyházban megünnepelt Szent Miklóst a világban ünnepelt Mikulástól, Télapótól?

Az ünnepi műsorban a gyerekek erre választ is adtak. Szent Miklós, Műra városának püspöke emléke azért maradhatott fenn, mert valami nagy dolgot cselekedett. Fennmaradt az ajándékozás szokása. A szentéletű önmagát ajándékozta az embereknek, szeretetével, csodáival segítette a rászorulókat. Az egyházban példát mutatott krisztusi életével. Hisszük, hogy a szentek közössége és a földön lévő küzdő egyház Krisztusban egységet alkot. Ezért nálunk görögkatolikusoknál nem csak egy megemlékezésről van szó az ünnepen, hanem valóságos jelenlétről. Mi példát vehetünk a korábban élő szentekről, így Szent Miklósról is.

A gyerekek ilyenkor ajándékokat kapnak, mikulás csomagot a templomban is. Ez idén is így történt, de előbb előadták az ünnepi műsort, hogy mi felnőttek is felfrissítsük emlékezetünket, hogy adni igenis jó dolog. Örömet szerezni e kitüntetett napon a gyermekeknek, egy kis meglepetést készíteni.

Adja a Jóisten, akinek érkezését Karácsonykor várjuk, hogy a mi adakozó lelkünk megerősödjön, s a Kisjézust mi magunk is be tudjuk fogadni. Ehhez kérjük Szent Miklós imáit az Úr színe előtt.

Képek megtekintéséhez kattintson ide.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Az oldalon lévők

Oldalainkat 10 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192