Get Adobe Flash player

2012. szeptember 21-én 17 órakor a szirmabesenyői művelődési házban gyűltünk össze, hogy részt vegyünk Obbágy László görög katolikus lelkész, a Szent Atanáz Hittudományi Főiskola professzorának előadásán.

Az előadás az „Ó és újszövetségi családmodell” címet viselte, melyet a nyertes TÁMOP, „Hittel a szirmabesenyői családokért” projekt keretében került megrendezésre.

László atya számítógép és kivetítő segítségével tartotta meg előadását, melyből néhány elemet szeretnék ismertetni.

A képeket erre a hivatkozásra kattintva nézheti meg.

 

  • A férfi és nő között nincs alá és fölé rendelt viszony
  • az Ószövetségben nagyfokú volt a Messiás várás, és folyamatosan fejlődött az ószövetségi gondolkodás, mire eljutott céljáig, a Messiás, Jézus Krisztus eljöveteléig. Ezért az ószövetségi könyveket úgy kell olvasnunk, hogy figyelembe vesszük a több ezer évvel ezelőtti folyamatosan fejlődő gondolkodást.
  • Tóbiás könyvéről esett szó, mely talán a legközelebb áll a mai gondolkodásunkhoz. Az előadó felhívta figyelmünket arra, hogy mi a legfontosabb, ami egy családban történhet. Ez a hitátadás, ahol a gyermek úgy nevelkedik, amit lát. Ez mai napjainkban is nagyon fontos. Mit lát tőlünk gyermekünk? Mennyi időt tudunk fordítani az egyház legkisebb és legfontosabb egységére, a családra?

Tóbiás könyve keresztény szemmel:

 Az egyik legaktuálisabb ószövetségi írás a Tóbiás könyve, mely a családról szól.

Tobit, Tóbiás apja Babilonban él, ahová elhurcolták a zsidókat. Döntenie kellett. A pogány környezetben behódol-e a hamis isteneknek, vagy követi atyái hitét, az Egy Élő Igaz Istent? Az utóbbit választotta. Ezért sokszor a börtönbe-vetést is kockáztatta, amikor eltemette a kidobott meghalt hitbeli testvéreit, amely tiltott volt.

Tobit erejében teljes férfi volt, ám egyszer jött egy váratlan betegség, megvakult. Ekkor a család fenntartásáról a felesége gondoskodott. Eljárt dolgozni. Tobit pedig szégyellte, hogy a felesége tartja el. Eszébe jutott, hogy letétbe van helyezve pénze egy távoli városban.

Fiát megkérte, hogy menjen el érte. Viszont nem csak a vakvilágba küldte, hanem elmondta neki, hogy mire figyeljen, hogy a szív tisztasága a legfontosabb. Saját nemzetségéből nősüljön, hogy a hitet megtartsák. Nem engedte el vezető nélkül az útra, aki maga Ráfael angyal volt. Mi hogy engedjük el gyermekeinket, milyen tanácsokat adunk számukra a nagybetűs életbe lépéskor?

Tóbiásék elindulnak, majd megérkeznek a megadott helyre, ahol nem csak a pénzt kapta meg, de meg is nősül.

A nászágy előtt a feleség és férj együtt imádkoznak. Mi mennyit imádkozunk azért, hogy tisztán éljük le életünket?

Az előadásban elhangzott, hogy a szexualitást sokan félreértelmezik. Ez nem tabu, és ha helyesen éljük meg, akkor ez az Isten-ember szeretetkapcsolat földi megvalósítása.

 

Kiscsoportos megbeszélés:

Még sok minden fontos elhangzott, de akit érdekelnek a további részletek, szeretettel várjuk következő alkalommal.

Az előadás után két csoportra oszlottunk, ahol megbeszéltük az elhangzott előadással kapcsolatos kérdéseket.

 

Folyamatos gyermekmegőrzés

Az egész előadás és kiscsoportos megbeszélés alatt a gyermekekre szakember vigyázott és játszott velük. A gyermekek is jól érezték magukat.

 

Kérem tekintsék meg az eseményről készült fényképeket ide kattintva, vagy a menüsoron
2012-->szeptember-->szeptember 21. hivatkozásra kattintva. 

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Az oldalon lévők

Oldalainkat 18 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192