Get Adobe Flash player

Hitünk vitte a lábunkat…

Október 20-án Szirmabesenyőből közel 100 ember zarándokolt el a Sajópálfalai búcsú előtti szentmisére, amit a Könnyező Szűzanya tiszteletére tartottak. Egy rövid pihenőt tartottunk a Sajóvámosi görög katolikus templomban, ami a másfél órai gyaloglás után valóban jólesett. Közös imánk és az aradi vértanúk megemlékezés után, Teréz Anya Az élet himnuszának bölcsességével indultunk utunk hátralévő részére. A menetünkre, énekünkre nemcsak a kutyák, tehenek, hanem az emberek is felfigyeltek. Ki-kinéztek az ablakokból. Mi azonban önmagunk hitére figyeltünk. Mély gondolatinkban, imánkban Máriát hívtuk, hogy nemcsak a résztvevő családokat, hanem akikre gondoltunk is, segítse meg. Oltalmazó leplét élvezze mindenki.

A képek megtekintéséhez kattintson erre a hivatkozásra.

Külön öröm volt, hogy sok család együtt a gyermekekkel, nagyszülőkkel zarándokolt. Ennek fontossága az a hite Szirmabesenyőnek, hogy a családokat erősíteni kell és lehet is a hit által. A közös élmények, az együtt tett tevékenységek, a zarándoklat és ima, közelebb hozza és erősíti a családokat. Célunkban nem akadályozhatott meg bennünket a közel 10 km-es távolság és a görbebot sem. A Mária oltalmában való hitünk vitte a lábunkat. Fáradságos utunk után felemelő misén vettünk részt. Mária közel áll szívünkhöz. Hozzám az anyaság féltő szeretete útján szól. Imában hívtuk, hogy figyeljen a családokra, gyermekeinkre. Nekem ez volt a fontos a zarándoklat során, de kinek-kinek más is lehetett…

 

Köszönjük, hogy érezhettük a közösségi hit erejét, ami a családok megerősítésére szolgált.

A zarándoklat finom vacsorával zárult.

Köszönettel: Fedorné Karmanóczki Zita 

Facebook

Keresés

Elérhetőség

Levélcím:
3711 Szirmabesenyő, Iskola utca 26.

Parókus:  dr Szarka János 

Telefonszám:  (46) 421-691

Az oldalon lévők

Oldalainkat 6 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192