Get Adobe Flash player

Az EFOP projektünk keretén belül került sor a Keresztény ember=közösségi ember előadássorozat hatodik előadására 2020-ban, amelyre Dr. Szarka János parókus atya, Tóthszegi István atyát kérte fel, hogy tartsa meg előadását templomunkban.

Tótszegi atya előadásában kifejtette: „A 2020-2021-es tanév kezdetén felolvasott evangéliumban Jézus megkérdezi tanítványait: „Hát ti kinek tartjátok az Emberfiát”? – Péter válasza: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.”

Az egyház két évezredes történetében már annyi mindennek tartották Jézus Krisztust: Sokan pusztán egy nagy gondolkodónak. Mások forradalmárnak, a társadalmi igazságosság bátor harcosának. Ismét mások kártékony tanítónak, aki gúzsbaköti az emberi szabadságot. Mások még történelmi létét is tagadták. Viszont sok százmillió ember élete vezérlő elvének tartja Jézus tanítását az örökéletbe vezető úton.

Mi az iskolai évet kezdő Szentliturgián mit tartunk felőle? Legyen életelvünk, Péter vallomása, akkor minket is megdicsér Jézus, mert a Mennyei Atya szavára figyelünk, nem emberek evilági bölcselkedésére. Így nem lesznek életünkben nagy tévedések, zsákutcák, hanem Istenszeretetben közösségi emberként eredményes lesz földi pályafutásunk, és az üdvösséget is elnyerjük!”

Az előadása végén Tótszegi atya kérte, hogy a részvevő diákok és pedagógusok jöjjenek előre és áldást kért rájuk, ebben a nehéz időszakban. Elmonda, hogy vége a nyárnak, új időszak kezdődik. „Tartalmas munka a felnőttek számára és tanulás ideje a gyermekek számára. A gyermekek és tanárok, Isten áldást kérve kezdték meg az új tanévet. Adjon az Isten kellő értelmet gyermekeinknek a tanulás hasznosságának a felismerésére, befogadására, a nevelőknek, tanároknak pedig felelősségteljes szeretetet a rájuk bízottokkal szemben. Kérjük az Istent, hogy a nevelők képesek legyenek elhinteni a magot, mely a jövőben keresztény értékekkel teljes gyümölcsöt teremjen.”

Majd ezután Demkó Fatime szavalatát hallgathattuk meg:

Rudnyánszky Gyula

További képek ide kattintva elérhetőek.

Isten áldása

Bármit cselekszünk, hasztalan, -

Csak múló percnek épül;

És eltűnik majd nyomtalan

Isten áldása nélkül!

 

Ki jóra ösztönöz, segít,

Ki mindnyájunknak atyja,

Munkáink apró köveit

Szilárdan összetartja.

 

A jó Isten megszenteli

A kezdetet s a véget

Szívünk virággal lesz teli,

Ha az ő napja éltet.

 

De bármi épül, hasztalan,

Csak múló percnek épül;

És el fog tűnni nyomtalan

Isten áldása nélkül.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 15 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192