Get Adobe Flash player

Az EFOP projekt keretén belül harmadszor ünnepelhettük együtt Egyházközösségi napunkat,Urunk színeváltozásának búcsúját Szirmabesenyőn. Augusztus 9-én került sor Urunk színeváltozás ünnepének búcsújára a szirmabesenyői görögkatolikus templomban. Ez a búcsú jubileumi volt, hiszen a templom felszentelésének 20 évfordulóját ünnepeltük meg.  Az EFOP pályázat programaként Liturgia keretében adtunk hálát Istennek egyházközségünkért, templomunkért.  A reggeli utrenyét követte a liturgia. Az ünnepen részt vevő hívek és vendégek száma 169 fő volt. Öröm volt, hogy ilyen sokan ünnepelték együtt e jeles évfordulót. 2000. augusztus 6. nagy esemény volt, hiszen az Úrszíneváltozásának ünnepén került felszentelésre a görögkatolikus hívek áldozatos és verejtékes munkájával a templom. Nemcsak a templomon belül, hanem kívül is hallgatható volt a szentmise. 20 éve a többnyire felvidékről származó és a szülők által istenszeretetükből táplált emberek úgy gondolták, hogy Szirmabesenyőben találnak otthonra és valami még hiányzott az életükből, és ez nem más, mint Isten háza. Megállapíthatjuk, hogy maradandót alkottak a jelen és a jövő számára. A búcsú fényét emelte, hogy Dr Orosz Atanáz püspök atya celebrálta a misét és beszédében méltatta a hívek Istenbe vetett hitét és köszönetet mondott buzgalmukért. Szent Máté Evangéliuma alapján tudjuk, hogy Urunk színeváltozása pontosan 40 nappal keresztre feszítése előtt történt. Ezért olvastatja az Egyház nagyböjt második vasárnapján az erről szóló evangéliumot. És ezért tartja a színeváltozás külön ünnepét pontosan 40 nappal a kereszt felmagasztalásának ünnepe – szeptember 14. – előtt, és csaknem 40 nappal, ama apostol mártírhalálának ünnepe után, aki elsőként vallotta meg – mégpedig alig pár nappal a színeváltozás előtt, hogy: „Te vagy Krisztus, az élő Isten Fia.” (Mt 16,16) Vagyis kevesebb, mint hat héttel azután, hogy Jézus három legfontosabb tanítványa előtt megmutatta isteni erejét, akik ezután még az isteni szózatot is hallották: „Ez az én szeretett Fiam, akiben kedvem telik, őt hallgassátok.” (Mt 17,5) – ez a három szeretett tanítvány a többiekkel együtt Jézus elfogatásakor gyáván megfutott, majd az egyik egyszerű szolgálók előtt háromszor megtagadta, és kettő a keresztrefeszítéskor is elbújt.Gondoljuk csak meg: Péter kijelenti, hogy Jézust az élő Isten Fiának, vagyis Istennek tartja. Jézus erre megteszi leendő Egyháza fejének. Ezután tanúja lesz Jézus színeváltozásának, majd Jézus földi életének utolsó legjelentősebb napjainak, köztük Lázár feltámasztásának – és mind ez nem elég arra, hogy a Getszemáni kertben ne fusson el, hogy egyszerű asszonyok előtt ne tagadja meg, hogy utolsó útján elkísérje, ahelyett, hogy egy szikla mögé elbújva reszket. A nap programja körmenettel folytatódott, ahol kicsik és nagyok, gyerekek és felnőttek együtt énekelhettek. A körmenet után az ízletes ebédhez a templom előtti téren sátrakban történt meg a terítés és vendéglátás. Voltak azonban, a vírushelyzetre való tekintettel, akik szerették volna elvinni az ételt. Ők nekik előre csomagoltan adtuk át. A többieknek a sátrak alatt történt az étkezés.

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 17 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192