Get Adobe Flash player

A görögkatolikus parókia harmadik napközis tábora az EFOP pályázatnak köszönhetően került megrendezésre. A napközis jellegű táborba, nemcsak görögkatolikus hanem bármely felekezethez tartozó gyermekek jelentkezhettek ismét.  17 gyermek vett részt a programokon, két fő segítő és két önkéntes segítő szervezte és vezette a tábort. Első nap délelőttjén az ismerkedő játékoké volt a főszerep. Majd csapatokra osztottuk a gyermekeket és így versenyeztek. A nap legkedveltebb játéka a felismerős és tulajdonságcsere játékok voltak. Délután még pattogtattunk kukoricát és hűtőmágnest készíthettünk. Második nap, tízórai és ima után a Mini Manó Játszóházba látogattunk el. Délután a gyűszűkiállításra mentünk, majd egy körtáncot tanultunk meg közösen. Szerda reggel is, mint minden nap zenés reggeli tornával kezdtük a napot. Délelőtt a Mini Ifjúsági Szolgálat animátora foglalkoztatta a táborozókat. Arcképrajzolás, lufiállat hajtogatás kockatorony építés és just dance volt a program. A legjobb táncosok és toronyépítők bögrét választhattak ajándékba. Délután a Tőzsde játékra került sor, ahol sok -sok bibliai kérdésre válaszoltak a csapatok, puzzle képeket raktak ki és okostelefonon információkat gyűjtöttek. Csütörtökön a pályaválasztás jegyében egy interaktív foglalkozásra került sor, amelyet Pohubi-Balog Nóra tartott. Majd kézműves foglalkozáson poháralátétet készítettünk dekopázs technikával. Később a nagy melegre való tekintettel fagylaltozni mentünk. Pénteken délelőtt bowlingoztunk három pályán. A kisebbek még segítős pályán dönthették a bábúkat. A sorversenyeken is ügyeskedtek a csapatok a focipályán. Az ördög-angyal játékban a főszereplőt egy adott szituációban a két gyermeknek a jó és a rossz cselekedetről kellett meggyőznie, majd KI MIT TUD? -ot rendeztünk. A két csoport két képet rakott össze Noé bárkájáról, az egyik az indulás, a másik a megérkezést ábrázolta. Nagyon ügyesen elmesélték a történetet, amely a projektünk nevét is inspirálta. Az együtt táborozó gyerekek megtapasztalhatták, hogy nemcsak hasznosan és tartalmasan töltötték szabadidejüket, hanem a hitéleti oktatás mellett, növekedett empátiájuk, együttérzőképességük a más társadalmi csoportokkal szemben. Nagyon érdeklődő és fogékony csoportunk volt ebben a táborban is, nem jelentett gondot, sőt elfogadták fogyatékos társukat is.

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 8 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192