Get Adobe Flash player

Az EFOP projektnek köszönhetően valósulhatott meg a Szirmabesenyői Görögkatolikus közösség családi tábora Balatonvilágoson, immáron második alkalommal ezen a helyszínen, amelyre nagy izgalommal készültünk. A hét programját szentmisével kezdtük, mivel Szent Péter és Szent Pál főapostolok ünnepe volt. Az utazásunk a járványhelyzet miatt változott, hiszen többen nem az autóbusszal jöttek, hanem személygépkocsival, a biztonságuk érdekében. A hosszú utazás alatt ismertetésre került a táborozás időtartama alatti programok és vírushelyzet miatti betartandó közösségi szabályok is. Az idei tábor alapgondolatát részben a tavalyi téma tovább gondolása adta, részben pedig egy ismert görögkatolikus politológustól /Simon János/ származik. Ő mondta, hogy az a baj nincs a mai fiataloknak eszmény- képük és megemlítette a legutóbbi Nobel-díjas közgazdászt: Harsányi Jánost. Feldolgoztuk a Kossuth Kiadó 2004-ben kiadott „Világhíres Magyarok” című könyvét. A könyv 514 híres magyart állít elénk, akire büszkék lehetünk, akiket követhetünk. A táborozás helyszínére két órára érkeztünk meg. A kipakolás és rövid pihenő után megalakultak a csoportok. Minden nap, minden csoport által egy hitében megerősödött, híres magyar embert, aki valamiben nagy volt vagy naggyá vált. Minden napnak van egy hívószava, amely köré épült a hitéleti témafeldolgozás csoportos formában. Az első nap az „ÖSSZETARTOZÁS” napja, amelynek vezetője Szmrek László tanár és világi elnök volt. Kiemelt személy Árpád vezér volt, ahogyan ismetette a csoport, hazát, hitet és jövőt hagyott ránk. Az összetartozást nemcsak a nemzetnek, hanem az egyháznak is erősíteni kell. A projekt szakmai megvalósítása során mi is erre törekszünk. A zenés műsor után, amelyben a híres magyarokhoz kötötte a csoport a nap jelszavát, egy mese hangzott el, amelynek a megoldását ki kellett találnunk. A vacsora elfogyasztása után a csoportok készültek a „Híres magyarok feladatsor” megoldásával. A napot közös imával zártuk, (Akathisztosz Himnusz: A Legszentebb Istenszülő Szűz Máriához), amelyet Szemerszki Mihály parókus atya vezetett. Második napon a bőséges reggeli és a közös ima után, túrára indultunk a kilátóba és a Szent Korona emlékműhöz a Millenniumi parkba. A Millenniumi Szent Korona emlékműtől gyönyörű panorámában gyönyörködhetünk a magaspartról, majd Mihalov Ferencné előadását hallgattuk meg a magyar koronázási jelvényekről, amelynek legfontosabbja a korona. A délutáni közös ima után a második este híres magyarja Böjte Csaba volt. Visnyai Bianka előadását hallgathattuk meg a ferences szerzetesről. Közös filmnézés kapcsolódott Csaba testvér gyermekmentő hivatásához. A Fuss fiú! egy nem szokványos film az áldozattá válás elleni küzdelemről, s annak kereséséről, hogy milyen emberi és morális tényezők döntik el, hogy ki válik segítővé, s ki miért árulja el a gyermeket. A film, s a forgatókönyv alapjául szolgáló Uri Orlev regény külön érdekessége, hogy valós történeten alapul- hallhattuk Dr. Szarka Jánosné filmelemzéséből. Harmadik napon délelőtt, kézműves foglalkozást tartottuk gyermekeknek és felnőtteknek is. A hajók úsztatásához a csoport felnőttjei is hajtogatták lelkesen a csónakokat, majd az úsztatás után a gyerekek horgászták ki a pontokat érő csónakokat. A versenyt a Kollár család gyermekei nyerték és vehették át az árbócos díjat. Egy rövid fürdőzés után a Balatonban, kezdődött a délutáni program, amely témája a közösség volt. Petróné Szénégető Orsolya előadását hallgathattuk meg Joe Eszterhas életéről, megtéréséről és hitének megtalálásáról és annak megerősödéséről. Az előadás szemléltette a közösséget is, hiszen a csoport tagjai összekötötték egy kapcsolat-hálózatba a közönséget, azaz a közösségünk tagjait is. Ezután a csoporttól egy színdarabot nézhettünk meg  - Amit a kanadai vadlibáktól tanulhatunk- címmel. Ebben a darabban tényeket hallhattunk a vadludakról és tanulságokat, amelyet egy jó közösség megtart, ha igazán jó. Ezután a görögkatolikus egyházközségünk közösségi pillanataiból nézhettünk meg egy összeállítást Fedorné Karmanóczki Zita a projekt szakmai vezetője jóvoltából. A vetítés alatt az összefogás dalai voltak hallhatóak. A 4 csoport összeült és közösen töltötték ki a „Feladatok, kérdések a világhíres magyarokhoz kapcsolódóan” tesztet, majd leadták és várták a pontjaikat. Közös ima után fogyasztottuk el a vacsoránkat. Negyedik napon a reggeli és az ima után a délelőtt folyamán kézműves foglalkozásra vártuk a kicsiket és nagyokat is. Emlékbe hűtőmágneseket készíthettek, maszkokat, hajót vagy halat festhettek. Gyönyörű alkotások születtek, amit haza is vihettek készítői. Majd a családok fürdőzhettek, vízibiciklizhettek, kondiparkot is igénybe vehették, pingpongozhattak, kosárlabdázhattak, csónakázhattak, kerékpártúrát tehettek vagy hattyút etethettek. Negyedik nap délután a közös ima után Csókay Andrásról tartott előadást Demkó Péter. Fontosnak tartotta kiemelni, hogy a híres idegsebésznek Jézus a példaképe. A csoport egy közös dallal szemléltette a mai nap hívószavát az „egy- másért”. A csoportok fonalakkal is szemléltették a közösségi hívószavakat. A záróeste a négy vállalkozó fiúnak egy bonyolult és vicces versenyfeladatot adtunk, amit mi nők könnyen eszközölünk 2-4 óra alatt. Az utolsó este a Közösségért díjat is átadta az alapító Dr. Szarka Jánosné annak, aki a legtöbbet és önzetlenül tett az elmúlt év folyamán. A közösség elismerését Demkóné Fazekas Marianna érdemelte ki a csoportvélemény szerint. Ötödik napon reggeli után Siófokra indult a csoport, egy híres magyar emlékházába és az ásványmúzeumba. A Kálmán Imre múzeumban is megbizonyosodhattunk a komponista magyarságáról. A siófoki legendárium életét ebben a formában ismerhettük meg. Kövecses-Varga Lajos gyűjteményében 3000 ásványt csodálhatott meg a csoport. A kirándulás után a csoport hazaindult, abban a tudatban, hogy a közösségünk megerősödve, értékeket hordozva és a társadalmi együttélést javítva indul haza, ahol majd ennek az élménynek a rövid és hosszútávú hatásait is érezhetjük majd. Megtartó ereje van a közös élményeknek, közös imának és a hálaadásnak is.

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 14 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192