Get Adobe Flash player

A görögkatolikus parókia második hittan tábora az EFOP pályázatnak köszönhetően került megrendezésre. Csütörtök reggel a templom előtt gyülekeztek a táborozó gyermekek. Utunk első állomása a sárospataki vár volt. A Rákóczi-vár, a magyar késő reneszánsz egyik legértékesebb alkotása. A műemlék vár a hatalmas Rákóczi-birtok része volt. A várkastély magva az ötszintes Vörös-torony. A délutánt a Végardó Fürdőben töltöttük, ahol a gyerekek strandolhattak. Estére érkeztünk meg, különjáratú busszal Regécre a Szarvas vendégházba, ahol elfoglaltuk szobáinkat. Második napon reggeli után a Regéci várba túrázott a csoport. Rövid pihenőket iktattunk a hosszú túrába. A vár teraszáról csodálatos látványt nyújtott a zempléni hegység panorámája. A várban II. Rákóczi Ferenc imáját mondtuk el közösen, aki a hazájáért esdekelt. Szállásunkra ebédre értünk vissza, ahol közös ima után fogyasztottuk el a finom ebédet. Délután a regéci görögkatolikus templomban Szikora Benedek atya előadását hallgattuk meg az ikonosztáz jelentőségéről és szerkezeti felépítéséről. Az interaktív hittanórán a gyerekek csoportban versenyezhettek. Este a gyerekek kaput készítettek, csapatokat alkottak és fociztak. Elmaradhatatlanok voltak az esti csoportos beszélgetések, ahol hitről, bibliáról és a gyerekeket érdeklő kérdésekről társalogtunk kötetlen módon. A gyereke számára fontosak voltak ezek a beszélgetések. Szombaton Szerencsre látogattunk el, ahol görögkatolikus családi napon vehettek részt a gyermekek. A következő programok közül választhattak: kézműves foglalkozások, falmászás, vakvezető kutyás érzékenyítés, ugrálóvár, csúszdák, rendőrkutyás bemutató, gyertyamártás, mézeskalács díszítés, gyöngyfűzés, íjászat és a legnagyobb sikere a habpartynak volt. A vacsora a gyerekek kedvence pizza volt. Ezután csapatokban méretkeztek meg a gyermekek, hogy ki az ügyesebb, okosabb és kreatívabb. Bibliai totó, kakukktojás kereső, puzzle kirakó, kötélhúzás, szabályos háromszög vakon, galacsin csíny stb. voltak a feladatok. Vasárnap reggel Szentmisére ment a csoport Regécen a görögkatolikus templomba. A nap programja volt még a regéci látogatóközpontban az állandó és időszakos kiállítás megtekintése. A kilátóba is felmentünk, ahol gyönyörű panoráma tárult elénk. 3 D-s filmet néztünk meg a vár különböző korokban lévő állapotáról és a tulajdonosainak változásairól. A rövid történelmi áttekintés a napjainkig mutatta be a vár történetét. A táborozásunk alatt sokat játszottak a gyerekek és olyan közösségi programokon vehettek részt, ahol a közös imák és hitéleti foglalkozásokon keresztül a közösségfejlesztési cél is megvalósult. A társadalmi együttélés javítása, szemléletformálás a közös énekek, imák és hittanórák alkalmával valósult meg.

Beszámolót készítette: Fedorné Karmanóczki Zita

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 23 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192