Get Adobe Flash player

Az EFOP projekt adott lehetőséget 2019-ben is, harmadik alkalommal, hogy a gyermekeket csoportos formában érzékenyítsük, formáljuk gondolatvilágukat és szemléletmódjukat. Rövid bemutatkozás után, csoportot alakítottunk, aminek a formája a kör, ahol a minden résztvevő a kör egy pontja és ugyanolyan fontos. Az első közösségi program a Sorsdöntő játék volt. Bizottságokat alakítottunk (3-4 fős) és a gyermekek „szóvivőt” választottak. A csoportok szóvivői képviselték a csoportvéleményt és ezt próbálták ezt érveléssel „megvédeni”. A két-két csoport egyesülésével újabb közös véleményt-megmentendő embert választottak. A két egymásnak feszülő csoport a végén közös véleményt alkotott. Rövid szünet után az érzékszervekről és azok szerepeiről beszélgettünk. Párbeszédes gyakorlatokat játszottunk. Ebben szerepelt vak és siket ember is. elmagyaráztuk egy vak embernek, hogy hol van Szirmabesenyőben a családsegítő szolgálat. Érdekes volt, ahogyan a párbeszédben például elhangzott, hogy az épület milyen színű. Nehéz látóként azonban egy nem látó helyzetébe képzelni magunkat. Következő játék az „Ördög-angyal” volt, ahol szituációs gyakorlatban minden gyermek kipróbálhatta, hogy mit tenne és kire hallgatna-az ördögre vagy az angyalra. Nagyon sok szituációt próbálhattak ki a gyerekek, amivel az életük során találkoznak és a játék során megpróbáltuk azt a pillanatot megtalálni, amikor dönthetnek az angyal vagy az ördög javára. A szituációs játékok során az ördögöt két piros szarv, míg az angyal két szárny jelképezte. A záróbeszélgetésen a gyermekeknek nagyon tetszett a foglalkozás és máskor is szívesen vennének részt rajta.

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 30 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192