Get Adobe Flash player

A Keresztény ember=közösségi ember előadássorozat második évének utolsó előadására dr. Szarka János parókus atya Béres Gábor atyát kérte fel.
Aki előadásában május 26-án elmondta, hogy a keresztény létünk egyik kulcsfontosságú eleme a közösséghez tartozás ténye. Az ember egy adott közösség tagjaként nem csak önnön személyiségét bontakoztathatja ki, de az adott közösséget is szolgálni tudja.
Ennek különböző színterei vannak: család, iskola, templom. Ha komolyan belegondolunk , ez a három fogalom szétválaszthatatlanul összekapcsolódik, hiszen a család elképzelhetetlen a templom szerető otthont adó légköre nélkül, de az iskola is kell, hogy a gyermekek számára olyan társadalmi kompetenciákat adjon át, melyeket az adott közösség fontosnak tart, ezáltal a jövő generációjának létét biztosítani tudja.
Ez az előadás is tanúságtevő hitvallás volt, arról, hogy a keresztény ember azonos a közösségi emberrel.
Ezzel a rendezvénnyel is tudatosítottuk, hogy a hitüket megélő emberek egymást feltétel nélkül, értékes emberként (testvérként) fogadjuk el, így leszünk keresztény emberből közösségi ember, ami az előadássorozat címe is.

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 27 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192