Get Adobe Flash player

2019-ben is megrendeztük a majálist, amit kerékpáros túrával kötöttünk egybe és egész napos programot biztosítottunk az azon résztvevőknek az EFOP projekt keretén belül. Reggel gyülekeztünk a parókia és templom előtti téren. Többen nem merték a kerékpáros túrát bevállalni, az időjárás miatt, és autókkal és menetrendszerű busszal indultak útnak. Az időjárás valóban borús volt és nem kecsegtetett majálishoz alkalmas ragyogó napfénnyel, mégis többen vállalkoztak családok is, hogy útnak indulnak a biciklis túrára. A Szirmabesenyőtől Sajóvámosig már szemetelt az eső, így nagyon jó ötlet volt, hogy az egyik kísérő autó utánfutóval jött, így aki nagyon elázott, vagy a kerékpárja lánca leesett, az beülhetett az utóba és a kerékpározókat követhette a programon. A sajóvámosi görögkatolikus templomhoz mire megérkeztünk már előkerültek az esőkabátok és kapusznik. A sajóvámosi görögkatolikus templomban fogadtak minket és közösen énekeltünk is. A templomból kiérve a csoport úgy döntött, hogy akik kerékpárral vannak, visszaindulnak Szirmabesenyőbe a templomba, azok, aki autóval, vagy busszal voltak, Sajópálfalára parakliszt végeztek és utána csatlakoztak csoporthoz. Szirmabesenyő felé, már esett az eső, de a kitartó kerékpárosok így is letekerték a távot. A finom ebédünk már elkészült, igaz nem kinn a szabadban, mint ahogyan ezt majálison szokás, de így is nagyon ízletes volt. A templomban terítettünk meg, és két turnusban étkeztünk. Ízletes volt a gulyásleves a pogácsa és a sütemények. Ebéd után Szarka atya a Liturgián mondott. Prédikációjában a napi evangéliumból indult ki: Jézus a csodálatos kenyérszaporítás csodája után, miután a nép királlyá akarta kikiáltani; elvonult a hegyre egyedül imádkozni. Ő nem akart a nép napi szükségleteinek, politikai elvárásainak, ideiglenes önző céljainak kiszolgálójává válni. Másnap, miután a vízen járva a tanítványok hajójával egyszerre partot ért Kafarnaumban. Itt mondja el híres eucharisztikus beszédét, melynek lényege: „Azért kerestetek mert ettetek a megszaporított kenyérből és jóllaktatok. De ne a veszendő eledelt keressétek, hanem azt, amely megmarad az örök életre. Az én testem valóban étel. Az én vérem valóban ital. Aki ebből eszik örökké él!” – Jézus nem az ideiglenes és rövid távú célokat akarja elsősorban szolgálni, hanem az új élet, az örök élet perspektíváját tárja tanítványai szeme elé. Az ideiglenes céljaink megvalósításában Mária, Jézus anyja a mi pártfogónk. Május egész hónapja Máriának, égi édesanyánknak a tiszteletére van szentelve. Bízzuk rövid távú szükségeinket, bajainkat az Ő pártfogásába, hogy szent Fia előtt legyen a közbenjárónk ezek teljesítésének kiesdésében. Az esős időjárás ellenére teljes volt a napunk, megvalósult a kerékpártúra is, az étkezést is meg tudtuk oldani, annak ellenére, hogy nem a szabadban történt, és a hitéletben is erősödtünk és felkészültünk a közelgő anyák napjára.

További képek ide kattintva elérhetőek.

Facebook

Keresés

Elérhetőség

3711 Szirmabesenyő,
Iskola utca 26.

Parókus:  Polyák Imre
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonszám:  (46) 421-691

Sticky Banners

Az oldalon lévők

Oldalainkat 26 vendég és 0 tag böngészi


"Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn" nyertes projekt.

Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: "Noé bárkájának építése Szirmabesenyőn"
Azonosítószám: EFOP-1.3.7.-2017-00029
2018.02.01-2021.01.31."Hittel a szirmabesenyői családokért" nyertes projekt.
Kedvezményezett neve: Szirmabesenyői Görög Katolikus Egyházközség
Pályázat címe: Hittel a szirmabesenyői családokért
Azonosítószám: TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0192